Sök
En stuntkvinna påstår att hon tvingades till en scen som inte stod med i manus.
Josephine Bornebusch regisserar Gustaf Skarsgård, Aliette Opheim, Filip Berg, Jonas Karlsson och Johan Rheborg med flera.
9 Emmyvinster talar ett tydligt språk: ”Hacks” är en succé.
Dags att ge ”Captain America: Brave New World” en andra chans?
Förtjänar ”Batman v Superman” ett bättre rykte?
Mysteriet på 8 avsnitt har Reese Witherspoon och Kerry Washington i rollistan. Nu är serien tillbaka på streaming.
Men ingen verkar ens gilla ”Fear Street: Prom Queen”…
Stjärnan är nöjd efter en stark premiärhelg.
”Dragonlord” bjuder på dinosaurier, robotar från framtiden och allt däremellan.
Snacka om omöjligt uppdrag! Det här kan vara min mest kontroversiella lista någonsin.
Tidiga recensioner hyllar ”Garden of Eden” och kallar dess dödsscener för bland de kreativaste någonsin. Se den läbbiga trailern här.
Tanken är att ”Holiguards” ska blir starten på en ny franchise.
Är det någon som minns ”Johnny Mnemonic”, som kom fyra år innan ”The Matrix”?
Är du en av Sonys många kunder som betalar för PS Plus? Gratulerar – denna månads spel kan falla dig på läppen om du gillar skräck, inlines eller basket!
HBO har hittat sina huvudroller.
Vampyrer och blues i den amerikanska södern har visat sig vara en fullträff på bio. Snart är det dags för succén att släppas digitalt.
”Vi skulle aldrig hitta på en sån sak”, skriver de franska utvecklarna bakom det hyllade rollspelet.