Vilken såpa! Sydney Sweeney säljer sitt använda badvatten

Vilken guldgruva vissa av oss tömmer ut i avloppet, bara sådär!

Publicerad:

Hollywood är verkligen inte som andra platser i världen.

Sydney Sweeney, känd från bland annat ”Euphoria” och ”Madame Web”, gjorde reklam för Dr. Squatch, ett märke som säljer produkter för personlig omvårdnad. I ett inlägg på Instagram berättar skådespelerskan att man fortsätter samarbetet. På ett lite mer oväntat sätt.

”Ni fortsatte att fråga om mitt badvatten efter Dr. Squatch-annonsen … så vi behöll det. Vi presenterar Sydneys badvattenlycka! En mycket äkta tvål i begränsad upplaga som är gjord på mitt riktiga badvatten.”

Personligen tycker jag inte att det här verkar lika äckligt som vissa andra delar av internet. Man får ändå anta att vattnet och tvålen är behandlad och godkänd för mänskligt bruk.

Och man får väl se det som en kul grej. 5000 tvålar kommer det bli, med doften ”morning wood”. Det finns en risk att de går åt rätt fort.

Tvålen släpps den 6 juni på Dr. Squatchs hemsida. Det må vara Sveriges nationaldag, men tyvärr verkar de inte skeppa tvålen till Europa.

Sydney Sweeney håller för tillfället på att spela in den efterlängtade tredje säsongen av ”Euphoria”. Premiärdatumet är än så länge oklart.

Instagraminlägget kan du kolla in här:

Läs också: Sydney Sweeney tar Marvel-floppen med ro: ”Jag hade iallafall roligt”

Läs också: Sydney Sweeney om säsong 3 av ”Euphoria”: ”Den mest utflippade hittills”

Läs också: Sydney Sweeney och Julianne Moore har en dödlig hemlighet i thriller-trailer

Läs mera