Kärleksdrama med ”Black Mirror”-vibbar? Se trailern till ”All of You”

Tänk om modern teknologi kunde hitta din själsfrände? (Nej, detta är inte filmen om Tinder.)

Publicerad:

Apple Original Films släpper trailern för det romantiska dramat ”All of You” med Brett Goldstein och Imogen Poots i huvudrollerna.

Här får vi möta Simon och Laura som varit bästa vänner sedan gymnasietiden. Men när Laura gör ett test för att hitta sin själsfrände börjar de glida isär – trots år av outtalade känslor mellan dem.

Åren går och deras vägar möts, och ingen av dem kan slå ifrån sig känslan av att det egentligen borde vara de som skulle dela ett liv tillsammans. När de ställs inför den ovisshet ett nytt liv innebär måste de bestämma sig för om de vill riskera allt för att uppleva kärleken som funnits mellan dem hela tiden, eller bara acceptera sitt öde?

”Det humoristiska och hjärtskärande romantiska dramat ”All of You” undersöker om en person verkligen kan vara hela ens värld” enligt ett pressmeddelande från Apple.

Filmen är skriven av Brett Goldstein och William Bridges (“Black Mirror”) – och visst anar man lite ”Black Mirror”-vibbar här? Kan detta vara en av idéerna som inte kom med i tv-serien?

Bridges gör även sin regidebut med filmen. I övriga roller ser vi Steven Cree, Zawe Ashton och Jenna Coleman. ”All of You” kommer till Apple TV+ den 26 september.

Se trailern nedan.

YouTube video

Läs också: Apple TV+ höjer priserna – redan den här månaden

Läs också: Sommarens 5 största biosuccéer – är din favorit med?